zapamatovat

FotoAkademie ve FotoInstitut.cz s Gymnáziem Hořovice

Studenti dorazili na čas a proto jsme mohli hned začít. Workshop zahájil profesionální fotograf a lektor kurzů FotoInstitut.cz Kamil Varga svou přednáškou. V této důležité součásti každého workshopu vysvětlil studentům základy expozice a kompozice a také zabrousil do historie fotografování. Řádně vybaveni znalostmi pak mohli studenti pokročit dál. Účastníky jsme rozdělili na dvě skupiny. První dostala digitální zrcadlovky firmy Olympus, generálního partnera FotoAkademie, a šla do profi fotostudia, kde fotografovala pod vedením Kamila Vargy portréty i skupinové fotografie a učila se pracovat se světlem. Druhá skupina se mezitím seznámila s odolným "nerozbitným" a "vodotěsným" kompaktem Olympus Mju 790SW. Pak došlo na úpravy fotografií. V programu Adobe Photoshop jsme studentům ukázali základní i některé pokročilé úpravy.

Ve studiu

Ve studiu

Trocha teorie

Trocha teorie

Po prostřídání obou skupin (a po svačině) následovala prezentace nafocených snímků komentované Kamilem Vargou a také tisk společné fotografie na fotografické tiskárně Epson. Každý student si tak odnesl snímek na památku. A jak se workshop líbil účastníkům? Přečtěte si jejich názory sami:

Moc se mi to líbilo, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí a pochytila jsem něco málo z práce s Photoshopem. Byl to příjemně strávený čas plný zábavy, nových věcí a zkušeností. Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit. Díky.
PS: Máte dobré židle!
Zuzka, 1.C

Když jsme vyjížděli, vůbec jsem neměla představu o tom, co se bude dít, co mám očekávat. Zpočátku jsem byla překvapená, že ateliér a vůbec všechno je v normální bytě, žádná hala nebo něco podobného. Ale postupně jsem se rozkoukala, líbila se mi přednáška o Photoshopu, protože se občas zabavím upravováním fotek. Obzvlášť jsem byla ráda, když nám bylo řečeno, že fotky, které si nafotíme, dostaneme domů pro svou vlastní potřebu. Příjemní k nám byli i přednášející – čas strávený tady byl pro mě přínosný a dobře využitý. Líbilo se mi zde.
Barbora, 5.A

Velmi povedený projekt, moc se mi líbil tento den. Mám mnoho nových zážitků – focení v ateliéru, práce s Photoshopem. Co bych zvlášť ocenila? Asi to focení v ateliéru, které by si chtěl vyzkoušet určitě každý. Co nového jsme se dozvěděla? Každopádně ten nejnovější poznatek byl poznat Photoshop. Prožít takovýto den bych doporučovala každému, kdo má možnost zúčastnit se. Při přednášce jsme se nejen já, ale i spolužáci dozvěděli spoustu nových věcí. Děkuji za skvěle provedený den a projekt Olympus FotoAkademie chválím.
Petra, 2.C

Líbilo se mi všechno, všechno splnilo má očekávání. Vyslechli jsme si něco málo z teorie, ale také si vyzkoušeli praxi jak fotografovat, tak chyby. Což jsme velmi ocenili. Olympus FotoAkademie je opravdu velmi povedený projekt a jsem velmi ráda, že jsem tu mohla být. Kamil je milý chlapík, ale i Honza.
Michala, 2.C

Retuše v Adobe Photoshopu

Retuše v Adobe Photoshopu

Tisk společných fotografií na tiskárně Epson

Tisk společných fotografií na tiskárně Epson

Velice se mi líbilo. Pracování v Photoshopu, nebo spíše ukázka, byla zajímavá a poutavá. Za chvilku se toho moc nedá udělat, ale přesto to bylo hezké. Hodně užitečných informací nám bylo řečeno. Ano, je to povedený projekt.
Tereza, 2.C

Líbilo se mi, že byla spojena praktická i teoretická (informativní) stránka projektu. Poznali jsme, jak fotografování přibližně probíhá, jaké věci se k tomu používají a které jsou nezbytné. Také se mi líbilo vysvětlení práce s Photoshopem. Celkově mám z projektu dobrý (velmi dobrý) pocit = zasmáli jsme se, užili jsme si, nafotili jsme se, informovali jsme se – zkrátka vydařený výlet. Toť můj názor.
Karolína, 2.C

Velmi se mi líbilo, že jsem si mohla vyzkoušet fotografování v ateliéru. Dozvěděla jsem se více o historii fotografování a jsem ráda, že nám bylo vysvětleno, jak má fotka vypadat a jakým chybám se mám při focení vyhnout. Byla jsem ráda, že jsme dostali úvod a návod jak pracovat s programy. Mé očekávání to naplnilo. Děkuji.
Bára, 1.C

Ze začátku jsem vůbec nevěděl co čekat, takže můžu říct s naprostou jistotou, že workshop předčil mé očekávání. Líbil se mi osobitý přístup (čaj, pizza) a celkově příjemná atmosféra. Přednáška a ukázky vzaly od každého trochu, protože nebylo moc času. To je plus i mínus zároveň. Workshop dává obecné informace o všem, ale nějaké hlubší info nedává. Celkově to ale bylo zcela jistě příjemně strávené dopoledne.
Matěj, sexta

Líbilo se mi focení, ale ráda bych fotila ne modely, jako lidi, ale různé věci, geometrické tvary a také se naučit v praxi fotit s denním světlem, než se světly v ateliéru. Také si vyzkoušet práci ve Photoshopu.
Kateřina, sexta

Velmi se mi líbilo prostředí, kde se workshop odehrával, a lektoři. Chtěl bych si ale procvičit práci ve Photoshopu. Hezké bylo darování společné fotky.
Martin, sexta

Účastníci workshopu

Účastníci workshopu

Napsal Jan Dobrovodský, 17.5.2012