zapamatovat

FotoAkademie na ZŠ Odolena Voda

Přednáška Kamila Vargy

Přednáška Kamila Vargy

Úpravy fotografií v Photoshopu

Úpravy fotografií v Photoshopu

Za dalším workshopem Olympus FotoAkademie jsme v úterý vyrazili na ZŠ Odolena Voda, kde na nás čekalo 20 mladých fotografů. Workshop probíhal tradičně: fotografování ve studiu se zrcadlovkami Olympus, experimenty s odolnými kompakty Olympus Mju 790SW, přednáška o fotografování... Protože se žákům akce líbila a napsali nám mnoho dojmů, dáme prostor jim. Přeci jen workshop byl pro ně a jejich názor je tak ten nejdůležitější:

Ze začátku jsme dostali pár nových a zajímavých informací. Seznámili jsme se s různými druhy fotografování. Jak by bylo nejlépe fotografovat atd. Poté jsme se rozdělili do dvou skupin. Ta má skupina se přemístila do jiné třídy a tam jsme si zkoušeli fotit ve dvojicích s foťákem olympus-compakt. Zkoušeli jsme si osvětlení a blesky atd. Pak jsme se vyměnily (ty skupiny) a my jsme si zkoušeli fotit se zrcadlovkou – to bylo na tom to nejzábavnější.
Sára, 9.B

Dozvěděli jsme se, co všechno se dá dělat s odolným fotoaparátem Olympus. Učili jsme se fotit, fotili jsme kamarády. Na úvod jsme měli přednášku. Fotili jsme zrcadlovkou a kompaktem.
Ludmila, 9.B

Dozvěděli jsme se něco z historie fotoaparátů, jak správně fotit, vyzkoušeli jsme si fotit se zrcadlovkama a také kompaktama.
Karolína, 9.A

Bylo to dobrý. Podařený projekt. Příště se těšíme.
Lukáš Franc, 7.B

Na workshopu jsem nenašla žádnou chybu, dokonce předčil mé očekávání. Zvláště sem ocenila focení portrétů. Byl pro mě přínosný tím, že jsem si zkusila fotit zrcadlovku.
Kristýna, 9.B

Na workshopu se mi líbilo hlavně focení a práce se světlem. Práce se zrcadlovkou se mi velmi líbila a za přínosné považuji to, že jsem se dozvěděla o stylech focení a vyzkoušela jsem si pracovat se světlem.
Tereza, 9.B

Dnes jsme dělali: focení, měli jsme přednášku o foťácích. Fotili jsme digitálními foťáky: 1) zrcadlovkou, 2) compact. Tato přednáška o focení se mi velice líbila. Naučila jsem se jak správně držet foťáka, jak správně fotit.
Markéta, 9.A

Myslím, že jsme se dozvěděli různé zajímavé ale i podstatné věci a triky jak fotit. Jednou jsme fotili kompaktem a zrcadlovkou. Došla jsem k závěru, že ač focení vypadá jednoduše, tak je hodně co se učit, aby fotky byli dokonalé. Tento projekt byl zajímavý, ale i zábavný.
Denisa, 9.A

Moc se mi líbila prezentace na začátku. Moc se mi ten program líbil. Že jsem si mohla vyzkoušet držet zrcadlovku. Dozvěděla jsem se nové věci třeba o fotkách. Jak se má správně držet foťák atd. Nejvíce se mi líbilo to, že jsme se mohli fotit navzájem. Fotili jsme různé fotografie např. souseda atd.
Míša, 7.C

Přednáška byla hezká. Líbilo se mi, že jsme fotili zrcadlovkou i kompaktem.
Jiří Kučera, 7.B

koukali jsme se na prezentaci o fotoaparátech
fotili jsme se digitálními foťáky – kompakt a zrcadlovka
skupinová fotka
Jakub, Štěpán, Petr, 7.B

Na workshopu se mi líbilo, že jsme mohli sami fotit a nelíbila se mi dlouhá prezentace. Učili jsme se fotit a dozvěděli jsme se něco o foťáku. Dobře se mi fotilo. Tento projekt je povedený. Učili jsme se využívat světlo, stíny, okolí atd.
Petra, 7.B

Nelíbila se mi moc dlouhá prezentace. Líbilo se mi focení. Učili jsme se fotit a zacházet s fotoaparátem a využívat okolí, světlo, stíny atd.
Iva, 7.B

Dnes jsme fotili, učili jsme se jak se zachází s foťákem, jak se správně fotí na světle, bez světla. V jakých bodech máme fotit, co přesně máme fotit. Jaké fotky jsou správné, jaké ne. Naučila jsme se jak správně držet foťák.
Lucie, 7.B

Líbilo se mi focení a svačina a nelíbilo se mi, že jsme se museli nechat fotit. Ocenil jsem focení. Naučil jsem se fotit. Je to moc pěkný projekt.
Honza, 7.A

Na workshopu se mi líbilo focení a přednáška byla zajímavá. Splnil mé očekávání. Ocenil jsem způsob focení. Naučil jsem se držet foťák. Měli jsme zrcadlovku a kompakt. Zrcadlovka je složitější na obrázku. Naučil jsem se kde má být objekt, který chci nebo potřebuji vyfotit. Fotografování mě bavilo, bylo zajímavé hlavně zobrazování.
Michal 7.B

Fotili jsme, nechali jsme se fotit, poslouchali jsme přednášku.
Tomáš, 7.B

Přednáška byla moc dlouhá a nezábavná. Líbilo se mi focení. Workshop splnil mé očekávání. Sranda při focení. Přínosný byl pro mě, protože jsme se dozvěděl něco nového o focení. Ten větší foťák byl lepší, protože se s ním lépe fotilo. Je to povedený a užitečný program.
Jakub, 7.B

Účastníci workshopu

Účastníci workshopu

Napsal Jan Dobrovodský, 17.5.2012