zapamatovat

FotoAkademie se ZŠ Rokycany ve FotoInstitutu.cz

Workshopu Olympus FotoAkademie se dočkala další základní škola. V pondělí dorazili do sídla FotoInstitutu.cz, pořadatele fotokurzů, žáci ZŠ Rokycany. Čekalo je několik hodin fotografování a úprav fotografií.

Ve fotografickém studiu

Ve fotografickém studiu

Ve fotografickém studiu

Ve fotografickém studiu

Mladí fotografové dorazili ráno v dobré náladě. Svůj podíl na tom, kromě blížícího se workshopu, mělo jistě i to, že odpadla výuka. Dobrá nálada vydržela celý den, takže workshop se opravdu vydařil. Nejprve se všichni studenti přesunuli do učebny, kde je čekala krátká přednáška a prezentace z kompozice, expozice, historie a techniky. Byť pro některé nebyla přednáška zrovna oblíbenou částí workshopu, trocha teorie byla nezbytná pro další část workshopu, kterou bylo fotografování v technikou Fomei profesionálně vybaveném fotografickém studiu, kde se běžně konají placené kurzy. Polovina účastníků, která se jako první vydala do studia, dostala digitální zrcadlovky zapůjčené společností Olympus. Fotografovali s nimi portréty i skupinová fota, zkoušeli různé druhy svícení i rekvizity. Fotografování v ateliéru se opravdu líbilo. Druhá část žáků se mezitím seznámila s odolnými fotoaparáty Olympus Mju 790SW, které vydrží pád na zem i potopení pod vodu. Pak se žáci věnovali důležitému kroku ve vzniku digitální fotografie - úpravám snímků v PC. V profi programu Adobe Photoshop.

Po malém občerstvení se obě skupiny žáků sešly opět v učebně, aby si prohlédly nafocené snímky ze studia. Profesionální fotograf a lektor Kamil Varga, který s žáky v ateliéru fotografoval, doplnil některé snímky komentářem a bylo tak možné poučit se z vlastních chyb.

Ve fotografickém studiu

Ve fotografickém studiu

Napsal Jan Dobrovodský, 17.5.2012