zapamatovat

FotoAkademie na ZŠ Neratovice

Ve středu se konal další wokshop Olympus FotoAkademie. Tentokrát jsme vyrazli mi za účastníky. Jeli jsme na ZŠ Neratovice, kde byl workshop i minulý rok. Proto se na nás všichni těšili. I letos jsme zde pro další skupinu 20 žáků připravili půlden nabitý fotografováním.

Workshop zahájila ředitelka FotoAparátu.cz Helena Macenauerová a profesionální fotograf Kamil Varga, který měl přednášku s trochou nezbytné fotografické teorie. Poté se už účastníci rozdělili do dvou skupin a vyrazili fotografovat. Část se vydala s Kamilem Vargou do malého fotostudia Fomei, které jsme přímo ve škole postavili, kde fotografovala portréty digitálními zrcadlovkami Olympus. Druhá skupina dostala odolné kompaktní fotoaparáty Olympus Mju 790SW a vyrazila pod vedením Heleny Macenauerové do terénu, kde si žáci vyzkoušeli fotografování v protisvěle a různé funkce fotoaparátu. Po prostřídání obou skupin následovala další část vzniku digitální fotografie - zpracování v PC. Kamil Varga ukázal žákům retuše a úpravy ve studiu nafotografovaných portrétů v Adobe Photoshopu.

Fotografování portrétů

Fotografování portrétů

Fotografování portrétů

Fotografování portrétů

A co si o workshopu myslí jeho účastníci, žáci ZŠ Neratovice, si můžete přečíst na následujících řádcích:

Líbilo se mi focení se zrcadlovkou a informace o focení. Nelíbilo se mi dělat modelku, když mě někdo fotil. Myslím, že workshop splnil všechny úkoly. Na workshopu jsem ocenila přípravu. Všechno bylo nové, protože jsem teprve začala fotit. Olympus je malý foťák, ale pro mě není moc příjemný. Projekt byl povedený, příjemní lidé, skvělé fotoaparáty atd.
Lenka Horáčková, VII.A

Líbilo se mi focení se zrcadlovkou, upravování, všechno to bylo velmi zajímavé a fajn. Workshop splnil mé očekávání. Nejvíce jsem ocenila rady a praxi. Dozvěděla jsem se mnoho zajímavých věcí. Fotoakademie je velmi povedený projekt. Moc děkuji za dárky... nejvíce za ty knížečky (budou se hodit).
Lucie K., 8.A

Workshop splnil mé očekávání. Ocenila jsem hlavně nové znalosti o fotografování. Přínosný byl hlavně v tom, jak mám fotit. Fotografování s Olympusem bylo zábavné a poměrně lehké. FotoAkademie Olympus považuji za povedený projekt, velmi povedený.
Michaela Jelínková, 9.C

Líbilo se mi vše, bylo to super. Nelíbily se mi ty blesky. Ano, workshop splnil mé očekávání. Ráda jsem se něco dozvěděla. Focení odolným fotoaparátem bylo dobrý. Nevěděla jsem, že takový vůbec je. Ano, považuji to za povedený projekt. Bylo to prostě super.
Nikola Pecharová, 7.A

Na začátku jsme se seznámili s historií fotoaparátů a chybami, které při focení děláme. Taky jsme se fotili venku, čímž jsme se vlastně naučili přizpůsobit focení vůči slunci. Naučila jsem se zacházet s různými funkcemi, o kterých jsem neměla ani páru. Přesunuli jsme se do ateliéru, kde jsme si všichni postupně vyzkoušeli role modelek a fotografů.
Diana Weigeltová, 9.B

Nejlepší bylo focení. Těším se na příští rok. Konečně něco víc umím. Jsem ráda, že jste přijeli. Focení venku bylo úplně nej. Děkuji vám všem moc za dárky.
Monika Hádková, 8.C

Bylo to všechno dobré! Nelíbila se mi akorát ta první přednáška. Ano, workshop splnil mé očekávání, už minulý rok se mi to líbilo. To focení venku, upravování na PC. Dozvěděla jsem se, jak můžu líp fotit. Jak má být nasvícena fotka, když svítí sluníčko, nebo když prší. Bylo to dobré. Ano, je to povedený projekt. Všechno bylo dobré.
Tereza Šnircová, 8.C

Tentokrát jsme vyšli s fotoaparáty ven na školní hřiště a fotografovali portréty. Dávali jsme si pozor, aby nám strom netrčel z hlavy a také se to povedlo. Zkoušeli jsme si korekcí světla a podařilo se nám zařídit, aby byl obličej ozářen sluncem i bez slunce. Odolné fotoaparáty nezklamaly, neublížila jim ani voda ani mírný náraz. Nakonec jsme si promítli fotografie, které jsme vyfotili a dokonce obarvili vlasy na modro. S fotografy byla legrace a odnesli jsme si spoustu úžasných zážitků.
Petra Němečková, 9.B

Líbilo se mi, jakým způsobem nám bylo vysvětleno, jak pracovat s fotoaparáty. Workshop předčil mé očekávání. Nově jsem se dozvěděl, jak pracovat s fotografickým systémem. Jaké jsou možnosti při úpravě nastavení fotoaparátu. Bylo mi vysvětleno, co to je ISO.
Ladislav Šesták, 9.B

Účastníci workshopu

Účastníci workshopu

Napsal Jan Dobrovodský, 17.5.2012