zapamatovat

FotoAkademie v Centru FotoŠkoda s Gymnáziem Ostrov a SPŠK Karlovy Vary

Dalšího workshopu FotoAkademie se zúčastnilo 20 studentů Gymnázia Ostrov a SPŠK Karlovy Vary. Konal se opět v Centru FotoŠkoda, kde je skvělé zázemí jak fotografického studia, tak fotografického obchodu, kde si studenti mohou prohlédnout techniku.

Workshop začal tradičně teorií. Studenti se dozvěděli jak komponovat a jak fotit "aby se fotka líbíla". Po tomto přednáškovém úvodu, který byl pro další průběh workshopu nezbytný, se část studentů vydala do studia Centra FotoŠkoda a část dostala odolné fotoaparáty Olympus Mju 790SW. Zatímco studiová skupina fotografovala portréty se zrcadlovkami Olympus, studenti s kompakty mohli otestovat jejich odolnost. Mju 790SW je totiž "nerozbitný" fotoaparát, který má vydržet pád na zem a potopení pod vodu. To se na workshopu potvrdilo. Pak jsme se věnovali úpravám fotografií v Adobe Photoshopu. Po prostřídání obou skupn následovala ještě prezentace nafocených snímků.

Názory na workshop

Názory na workshop

Testování odolnosti odolného Olympusu

Testování odolnosti odolného Olympusu

Jak se workshop FotoAkademie vydařil vám nejlépe řeknou názory samotných účastníků:

Líbil se mi celý workshop. Spousta zábavy, legrace. Sympatický přístup ke studentům. Odolný fotoaparát mě zvláště zaujal. Pro mě by byl velkým přínosem:-) Nejvíce se mi líbilo focení ve fotoateliéru. Užili jsme si plno zábavy a dozvěděli se plno nového z přednášky. Doufám, že se budu moci účastnit i další rok. Moc za tuto možnost děkujeme.:-)
Gryčová Denisa, PVF2A

Váš workshop se nám velice líbil. Jsme rády především za pěkné fotky z ateliéru. Chlebíčky nám také velmi chutnaly, zvláště ty s krabí pomazánkou – byly mystické! Celá akce předčila naše očekávání, jste fajn banda.
Moudrá, Čebitová, PVF2A

Na workshopu v Praze se mi líbil příjemný přístup, uvítání, příjemné prostředí. Nemohu říct, že by se mi něco vyloženě nelíbilo. Mé očekávání splnil workshop na devadesát pět procent. Zvlášť jsem zde ocenil dobře vybavený ateliér. Přínosné pro mne bylo ukázání, jak vytvořit 3D fotku. Fotografování s odolným foťákem nebylo nijak výjimečné. Tuto fotoakademii považuji za dobrý projekt.
Jakub Liška, V1.A

Na workshopu se nám líbilo focení v super ateliéru a prezentace a nelíbilo se nám nic. Workshop splnil naše očekávání. Na workshopu jsem ocenil milé lidi, pěkné foťáky, hodně rekvizit. Dozvěděli jsme se, z čeho se skládá fotoaparát, jak správně fotit a jiné důležité věci. Fotografování s odolným Olympusem bylo velmi zábavné. Tento workshop byl skvělý.
Olda Šimek, V1.B

Super rekvizity! Velmi se mi líbili ti velcí plyšáci! Líbily se mi zapůjčené zrcadlovky. Také se mi líbil ten starý pán na obraze v zasedací místnosti (Tomáš Baťa - pozn. redakce). Líbil se mi Photoshop. Líbilo se mi testování odolnosti foťáku.
Vašík Kubálek a Ondra Vaiz, V1.A

Dárečky Centra FotoŠkoda

Dárečky Centra FotoŠkoda

Účastníci workshopu

Účastníci workshopu

Fotografický workshop se mi velmi líbil. Nejlepší bylo fotografování v ateliéru a poučení jak správně rozvrhnout objekty na fotografii.
Valentína K., V1B

Líbilo se mi vše!!!! Hlavně focení.
Tereza Koubková, V1.A

Líbilo se mi hlavně focení v ateliéru.
Pavla Lišková, V1.A

Líbilo se mi prostředí, foťáky, fotky, plyšáci a ostatní rekvizity. Neměli jsme fyziku.:-)
Oldřich Drahý, V1.A

Napsal Jan Dobrovodský, 11.5.2012